Použitelnost. Co je to?

8. 9. 2009

Řeklo by se, že použitelnost je standard a všichni vědí „vo co gou“. Jenže tak tomu úplně není, ukázkovým příkladem takového faux pas je nový web Mironetu. Takže – kde je problém?

Třeba v horizontálním posuvníku při rozlišení 1280x1024. Následující obrázek zobrazuje web v Internet Exploreru. Jenže ve Firefoxu, Google Chrome i Opeře je to ještě horší. Přimhouřit očko bychom mohli, kdyby vlevo nebylo tolik volného místa...

Co je ovšem ještě horší, že jako uživatel Firefoxu nebo Chrome a zákazník Mironetu zároveň se jaksi nepřihlásíte ke svému účtu. V IE i Opeře je to OK, což dokazuje mimo jiné správný kurzor ruky na následujícím obrázku:

Jenže ve Firefoxu a Chrome se stejným požadavkem skončíte jak sedláci u Chlumce. Celé políčko pro přihlášení, tedy políčko pro vyplnění jména, hesla i tlačítko „ok“ je nefunkční. Mail a heslo nevyplníte, na tlačítko nekliknete...

Další mouchy jsem nehledala. A původně ani tyhle, na ty jsem narazila jako uživatel Firefoxu s požadavkem přihlásit se ke svému účtu.

Použité prohlížeče

  • Google Chrome 2.0.172.43
  • Internet Explorer 8.0
  • Mozilla Firefox 3.5.2
  • Opera 10.0

Update

Div reklamy umístěné vpravo byl přes celou šířku, proto se nedalo na odkazy klikat. Každopádně ještě 8. 9. večer byla chyba opravena.



Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2009 - září
  4. Použitelnost. Co je to?