2010 - srpen

Nemluvte o chybách, ty budou mluvit samy za sebe

25. 8. 2010

Ale protože „chybami se člověk učí“, bude lepší, když se podíváme, jaké chyby se mi podařilo objevit na internetu v poslední době. Na desítce příkladů si ukážeme, co všechno můžeme na internetu najít a že ti, kteří tvoří něco, co bude publikováno na internetu a shlédnuto tisícovkami lidí, by měli myslet na „dvakrát měř a jednou řež“ a výsledek své práce si po sobě pořádně zkontrolovat.

Číst více...

První krok k ochraně vašich autorských práv

11. 8. 2010

Společnost, která v dnešní době není k nalezení na internetu, jako by nebyla. Natož pak taková, která má lidem co říci, jako jsou zpravodajské či různé odborné servery. Ti mají většinou na odhalování jimi vytvořeného obsahu, který si někdo přivlastnil a jinde ho vydává za svůj, vlastní zaběhnuté postupy.

Jenže s rozvojem internetu vznikly také tisíce blogů nebo fotoblogů, prostřednictvím kterých se jejich autoři snaží světu předat něco ze své tvorby. I oni (možná i vy) musí řešit krádeže textů, fotografií, grafiky z webů… Zabránit samotné krádeži, a tedy porušení autorských práv, lze poměrně těžko. Ale poměrně snadno lze zloděje dohledat. Jak na to?

Číst více...

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2010 - srpen