Podvodná stránka na Vodafone.cz?

5. 10. 2010

Logo Vodafone

Bezpečnosti vážně nerozumím, ale některé věci se mi zdají zvláštní. Takže to berte jen jako obrázkového průvodce tím, „co mi přišlo podezřelé“.

Tedy – dnes jsem potřebovala mámě nastavit nějaké údaje přes Vodafone internetovou samoobsluhu. Přihlašovala jsem se běžně přes odkaz v pravém menu:


Byla jsem přesměrována na stránku, která mi přišla podezřelá. Například zvláštním titulkem stránky:


I celkový vzhled stránky byl nezvyklý:


Prakticky žádné odkazy na této stránce nefungovaly. Zadání fiktivních údajů vedlo k zobrazení hlášek "Vaše heslo nebo telefonní číslo není správné." nebo "Do Internetové samoobsluhy můžete vstoupit pouze s aktivním číslem v síti Vodafone."


Občas se při kliknutí na přihlašovací odkaz na úvodní straně zobrazila nějaká jiná stránka než tato - náhodně to totiž přesměrovávalo buď na samoobsluha.vodafone.cz nebo na samoobsluha2.vodafone.cz, přičemž ta druhá je mi z minulosti známá a nepřijde mi podezřelá. Z této navíc i bylo možné se přihlásit a po těch všech pokusech pro jistotu změnit heslo. Pravda, SMS potvrzující změnu hesla ani po víc jak hodině nedorazila, ale to mě nepřekvapuje (o zprovoznění internetu v mobilu jsem taky měla být informována SMSkou a ta nikdy nedorazila). Jinak celý web neskutečně zpomalený...

A nejvíc mě bavily hlášky kolegy v této oblasti zdatnějšího, kterému to všechno celou dobu „fungovalo“ úplně jinak. Podezřelou stránku prý ale nahlásil. A já taky. Člověk (já) nikdy neví... :)

Takže – je to podvodná stránka nebo není?Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2010 - říjen
  4. Podvodná stránka na Vodafone.cz?