Nakupujeme přes internet

30. 1. 2011

Právě uplynulé Vánoce byly zřejmě těmi, při kterých se vehementně nakupovalo přes internet. Touto problematikou jsem se chtěla zabývat z pochopitelných důvodů již před Vánoci, ale kvůli mému odjezdu do zahraničí na to nějak nevyzbyl čas. Takže se nyní s trochou odvahy i recese a nadsázky ohlédneme zpět a podíváme se, na co všechno se nás pokusili obchodníci a „obchodníci“ při nakupování nachytat.

Předně tedy novináři nedovedli na základě průzkumů určit, zda budeme nakupovat více nebo méně.

To jen tak na zahřátí a pro pobavení...

Nákupy na Aukru už taková legrace nejsou. Sbíráte známky a chcete si rozšířit sbírku? Nebo jste chtěli doplnit sbírku někomu blízkému? V srpnu 2010 se objevila aukce na prodej známek s cenou kup teď ve výši 80.000 Kč.

Prodejce působil vyloženě důvěryhodně – popisem aukce, počáteční cenou 40.000 Kč, která vzbuzuje dojem pravosti známek, a skvělé hodnocení prodejce, kterému lze díky jeho zápornému hodnocení jistě důvěřovat.

Někteří prodejci se ještě nenaučili na aukčních portálech prodávat. Nabízejí více kusů, ale jako počáteční cenu uvedou cenu za kus, a o podrobné informace si musíte sami napsat.

Jen pro doplnění – ani dalšímu aukčnímu portálu, kterým je Odklepnuto, se nespolehliví prodejci nevyhýbají. Dovolím si jeden příklad za všechny – ani bych nevěřila, že se lze dostat až tak do mínusu.

Pokud jste vzali na milost místo aukčních portálů spíše klasické internetové obchody, mohli jste narazit také na nespolehlivé prodejce, ale s větší pravděpodobností spíše na klamavé či nepřesné informace. Pánové, chcete si na mojelyze.cz koupit lyžařské kalhoty? Tak pozor, aby vám padly!

Nebo jste snad chtěli sobě či své něžnější polovičce na altisport.cz koupit k Vánocům lyžařské rukavice?

A perlička závěrem? GPSka jednadvacátého století...Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2011 - leden
  4. Nakupujeme přes internet