2011 - únor

Drobečková navigace. Co, proč, jak?

1. 2. 2011

Poslední lednový den jsem dokončila web pro jednoho klienta. Struktura webu nebyla na samém počátku přesně daná, takže jsem na web již ze zvyku umístila drobečkovou navigaci. Nakonec až připomínka kolegy mě po finálním dokončení upozornila, že web má jen 2 úrovně a celkem 8 stránek, na což žádná podpůrná navigace potřeba není. Přimělo mě to k zamyšlení na téma co to vlastně drobečková navigace je a proč a jak jí používat...

Číst více...

Ochrana autorských práv na Facebooku v praxi

7. 2. 2011

Mí přátelé a kamarádi vědí, že moje fotka na internetu k nalezení není a někteří už dokonce vědí, že ani e-mailem bych jim jí neposlala. To je radši osobně navštívím s notebookem nebo fotoalbem, neb mám ráda kontrolu nad tím, kde všude se můj obličej vyskytne. Většina slušných lidí také ví, že chtějí-li někde uveřejnit nějakou vlastnoručně vyfocenou fotku, na které jsou lidi, tak se jich zeptají, jestli jim to nevadí.

Když ale uděláte tu osudovou chybu, že Američanovi ukážete „cute picture“ o který projeví zájem s tím, že si fotku vytiskne (a zřejmě umístí na ledničku, jak je dobrým zvykem), a vy mu fotku pošlete e-mailem, naprosto ztratíte kontrolu. A tak jsem takhle jednoho dne objevila na Facebooku naší fotku.

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2011 - únor