Hledání lidí podle čísla mobilu

1. 8. 2011

O víkendu se objevil nový způsob získání osobních údajů od uživatelů internetu a nemalého výdělku. Počítá s tím, že jsou lidé zvědaví, zda jejich blízcí opravdu dělají to, co jim řekli. Za tu krátkou dobu se toho o této „službě“ napsalo mnoho, takže jen připomenu, že odborníci se nechali slyšet, že i kdyby taková služba nakrásně fungovala, technicky to není možné realizovat.

Přišel mail!

Celé to začne tím, že vám přijde takový „nevinný“ email, který vám nabízí službu GSM Locator. Setkala jsem se s dvěma trochu odlišnými podobami e-mailu:

Zatímco URL uvedená v prvním e-mailu je funkční a směřuje opravdu na GSM Locator, přes druhou adresu se mi na web dostat nepodařilo – adresa se přesměrovávala na jinou URL.

A když se vám na web povede dostat?

Pošli prachy!

Služba GSM Locator nabízí lokalizování vámi zadaného čísla a zobrazení tohoto umístění v mapě. Stačí zadat telefonní číslo a odeslat. Pak však budete muset odeslat zprávu na číslo začínající 90, což, jak mnozí vědí, je služba draze zaplacená – v tomto případě jde o 79 Kč za SMS zprávu. O tom se ale pochopitelně nedozvíte.

K dalším krokům už se po tomto zjištění odhodlá málokdo, takže budiž všem uživatelům internetu (a mobilů) přáno, aby na to přišli včas.Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2011 - srpen
  4. Hledání lidí podle čísla mobilu