Virtuální prodejna v pražském metru

18. 10. 2011

Známý internetový obchod Mall.cz ve spolupráci se společností Procter & Gamble dnes, v úterý 18. 10. 2011, otevřel ve stanicích metra Muzeum a Flora virtuální prodejnu drogistického zboží. Zítra přibude Anděl a Náměstí Republiky. To prý pro letošek na otestování Čechů stačí. Akce bude trvat přibližně 2 měsíce. Česká republika je po Jižní Koree a Velké Británii přitom teprve třetí zemí světa, kde byl tento systém prodeje zaveden.

O co jde?

Na sloupech ve stanicích jsou vylepené plakáty s fotografiemi regálů s drogistickým zbožím. U každého z aktuálně nabízených 35 výrobků se nachází cena a QR-kód.

Za použití (chytrého) mobilního telefonu, který umí rozpoznat QR-kód je pak možné si zvolené zboží zakoupit. Pro objednávky odeslané do 16 hodin pracovního dne platí, že budou zdarma doručeny následující pracovní den.

Speciální mobilní aplikace QR Mall.cz je dostupná pro Android v Android Marketu (ověřeno) a prý také pro iOS v App Storu. U ostatních operačních systémů stačí stáhnout jakoukoliv čtečku QR-kódů, přičemž po vyfocení kódu dojde k přesměrování do mobilní verze e-shopu Mall.cz.

A co vy - zkusíte to?Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2011 - říjen
  4. Virtuální prodejna v pražském metru