Zviditelněte se pomocí facebookových sociálních pluginů!

28. 6. 2012

Potřebujete oživit svůj web, blog či facebookovou stránku a získat nové návštěvníky a fanoušky? V dnešní „facebookové době“ vám k tomu mohou významně pomoci takzvané sociální pluginy, které mimo jiného pomáhají zjistit, co se komu líbí či co kdo okomentoval.

Těchto pluginů je aktuálně jedenáct:

 • Activity Feed
 • Comments
 • Facepile
 • Like Box
 • Like Button
 • Live Stream
 • Login Button
 • Recommendations
 • Registration
 • Send Button
 • Subscribe Button

Najdeme je na vývojářské stránce v části pro weby, pod odkazem Core Concepts.


Activity Feed

Jako první si představíme „Activity Feed“, který zobrazuje nejzajímavější nedávnou aktivitu na vašich stránkách. Jeho prostřednictvím lze zjistit, co návštěvníci shlédli, co se jim líbilo nebo co okomentovali. Primární je nastavení pro přihlášené uživatele, kteří mají zobrazení personalizované a mohou vidět aktivitu svých přátel. Nepřihlášení uživatelé vidí aktivitu ostatních uživatelů. Pokud není k dispozici dostatek aktivit, obsahuje plugin různá doporučení.Comments

Dalším pluginem jsou komentáře. Uživatelům facebooku umožňují komentovat články na vašem webu či blogu. Pokud si to autor komentáře bude přát, zobrazí se jeho komentář i na jeho facebookové zdi nebo v timeline. Odtud pak samozřejmě vede odkaz zpět na váš web nebo blog, čímž můžete získat další návštěvníky z řad přátel autorů vašich komentářů.Facepile

Plugin Facepile zobrazuje počet uživatelů, kteří se již přihlásili ke stránce. Může zobrazovat také profilové fotografie těchto uživatelů. Neobsahuje však žádné tlačítko, nové návštěvníky vám tedy na web nepřivede...


Like Box

Jedním z nejrozšířenějších pluginů je „Like Box“. Může obsahovat různé informace jako je poslední článek, počet uživatelů, kterým se stránka líbí nebo profilové fotky uživatelů. Také umožňuje se ke stránce připojit, aniž by bylo nutné tuto stránku navštívit.Like Button

„Like Button“ představuje zřejmě nejjednodušší způsob, jak o sobě dát vědět. Návštěvníkům umožňuje sdílet obsah s přáteli – pokud na tlačítko klikne, objeví se tato informace na jeho zdi nebo v timeline.

Tlačítko umožňuje propagovat jakýkoli web, respektive jeho jednotlivé stránky, tak i stránku vytvořenou na Facebooku. Pokud tlačítko umístíte na svůj web s adresou facebookové stránky, dozvědí se návštěvníci vašeho webu o tom, že máte stránku na Facebooku. Naopak pokud do adresy uvedete svůj web a „Like Button“ umístíte na nějakou stránku tohoto webu, zobrazí se každému, kdo na button klikne, tato akce na jeho zdi či v timeline. Tím se o této skutečnosti dozvědí přátelé onoho uživatele, a pokud na odkaz kliknou, budou přesměrováni právě na váš web.

Můžete také nechat zobrazovat profilové fotky těch, kteří na tlačítko kliknuli.


Live Stream

„Live Stream“ má být k 5. září 2012 převeden na „Comment Box Plugin“, přičemž touto migrací zanikne. Jedná se tedy o plugin, jehož použití nemohu doporučit. Nicméně pro úplnost – slouží především ke sdílení aktivity v reálném čase, například pro zobrazování komentářů u živě přenášených koncertů, konferencí, přednášek, seminářů atd.


Login Button

Login Button slouží k přihlášení na stránku. Každému uživateli pak zobrazuje profilové fotky jeho přátel, kteří již dané tlačítko použili a, tedy se jeho prostřednictvím přihlásili na stránku.


Recommendations

Plugin „Recommendations“ je hodně podobný pluginu „Activity Feed“, pouze s tím rozdílem, že uživatelům nezobrazuje nedávnou aktivitu, ale různá doporučení.


Registration

Plugin registrace umožňuje uživatelům provést registraci na vaše webové stránky prostřednictvím jejich facebookového účtu. Pokud uživatelů má účet na Facebooku, je formulář předvyplněn některými údaji. Registrace je však možná i pro ty, kteří účet na Facebooku nemají a odpadá tak nutnost mít na webu dva typy registrace.


Send Button

Předposledním pluginem je tlačítko „Send“, které uživatelům umožňuje poslat zajímavý obsah jejich přátelům. Příspěvek je však možné poslat nejen přímo přátelům, ale také na zeď skupiny nebo e-mailem na libovolnou adresu.


Subscribe Button

A na úplný závěr si představíme „Subscribe Button“. Jak již název napovídá, umožňují uživatelům přihlásit odběr vašich veřejných aktualizací na Facebooku.
Komentáře

 1. Hlavní strana
 2. Blog
 3. 2012 - červen
 4. Zviditelněte se pomocí facebookových sociálních pluginů!