Aplikace v Google Chrome

26. 9. 2013

Pokud už se vám nainstalovala poslední aktualizace Google Chrome, jistě jste si všimli, že na liště záložek přibylo tlačítko „Aplikace“.


Zprvu jsem z něj nebyla nadšená, protože lištu záložek mám plnou, v podstatě spíše přetékající a nová záložka mi hodně překážela. Ale změnit názor je tak snadné...

Když na záložku poprvé kliknete, objeví se vám pouze odkaz na Store/Obchod Chrome:


Po kliknutí na odkaz se dostanete přímo do obchodu s aplikacemi, kde si můžete oblíbené a/nebo používané aplikace vyhledat nebo je najít v některé z předdefinovaných kategorií.


Chová se to poměrně inteligentně a na samém počátku se na nejviditelnějších pozicích zobrazují aplikace, které již uživatel někdy používal nebo aplikace, řekněme, hodně známé. V horní části je také možnost řazení aplikací podle doporučených, populárních, trendy nebo podle hodnocení. Stačí na některou aplikaci najet myší a objeví se další informace:


Kliknutím na tlačítko „+“ přidáte aplikaci mezi své aplikace a budete ji mít rychle dostupnou právě přes tlačítko „Aplikace“ na liště záložek:


Tímto bohužel pozitiva poslední aktualizace končí. Chrome totiž provedl synchronizaci všech mých „chromých“ prohlížečů – domácího, pracovního i mobilního. Lišty záložek, které jsem měla v každém prohlížeči jiné, spojil do jedné. Zrušení synchronizace je možné v nastavení, ale nějak se mi to nechce vrátit do původního stavu...Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2013 - září
  4. Aplikace v Google Chrome