Pinterest – jak odstranit obsah, který porušuje vaše autorská práva

11. 3. 2014

V minulém článku jsme se seznámili s Pinterestem a vysvětlili si, k čemu je dobrý, jak funguje a především jak je to s autorskými právy a jak se může majitel webu bránit umístění obsahu ze svého webu na Pinterest. Dnes si ve stručnosti povíme, jak se bránit, pokud už nějaký obsah, který porušuje vaše autorská práva, na Pinterestu je.

Pinterest ve svých pravidlech uvádí, že uživatelé nesmí vkládat obsah, který porušuje práva třetích stran. Jenže všeobecné podmínky nikdy nikdo nečte. Pokud uživatel takový obsah na Pinterest umístí, je za to zodpovědný on a nikoli Pinterest, který v takovém případě udělá jedinou věc – obsah smaže. Ovšem pouze na vaši žádost.

Najít nějaké informace v poměrně obsáhlé nápovědě, která není přeložená do češtiny, může být pro někoho komplikované, ale stojí za to se proklikat. S podrobnými pravidly podání takové žádosti se můžete seznámit přímo na Pinterestu. Přímo odtamtud je možné se prokliknout na formulář pro nahlášení obsahu, který porušuje vaše autorská práva.

Formulář.

Do formuláře vyplníte odkaz na konkrétní stránky vašeho webu, ze kterých byl obsah na Pinterest umístěn, a adresy téhož obsahu na Pinterestu. Formulář dále požaduje vyplnění celého jména, adresy, telefonu a e-mailu, což pro někoho může být problém – nejen pokud běžně používáte pouze přezdívku/nick, ale hlavně pokud v umělecké oblasti používáte pseudonym. Na závěr potvrdíte zaškrtnutím příslušných polí uvedené skutečnosti, podepíšete se a žádost odešlete. Pro úplnost je třeba zmínit, že žádost je možné odeslat i písemně.

Sdělení.

Po odeslání žádosti je potřeba počkat, až Pinterest žádost zpracuje. Čekala jsem, že obdržím nějakou informaci, ale po pár dnech, když se nic nedělo, jsem si svůj obsah na Pinterestu zkusila vyhledat a už tam nebyl. Buďme rádi, že to aspoň funguje :-).Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2014 - březen
  4. Pinterest – jak odstranit obsah, který porušuje vaše autorská práva