Facebook antivirem?

23. 6. 2015

Dnes ráno jsem v práci zasedla k počítači a v rámci ranního snídaňového rituálu chtěla mrknout na Facebook. Místo nepochybně zajímavého obsahu na mě čekala hláška, že mám počítač napadený malwarem a že mi Facebook pomůže s vyřešením problému.

Obr. 1 – Upozornění.

Hláška se nedá nijak obejít, v podstatě jedinou možností je kliknutí na tlačítko „Začínáme“ u této hlášky nebo odhlášení z Facebooku, byť tedy Facebook jméno uživatele nezobrazuje a tedy vlastně uživatel není přihlášen. Kliknutí na logo nedělá nic.

V dalším kroku už Facebook jde na věc a nabízí vám, že pokud chcete počítač vyčistit, musíte si stáhnout ESET Online Scanner. Pokud nechcete, opět nemáte žádnou další možnost, vyjma odhlášení.

Obr. 2 – Upozornění.

Jestliže se rozhodnete postupovat podle rad Facebooku, nabídne se ke stažení instalace a Facebook popíše kroky potřebné k vyřešení problému.

Obr. 3 – Upozornění.

Dál už jsem v řešení problému nedošla, protože Facebooku do mého malwaru nic není. Ve skutečnosti mám totiž počítač po nedávném kompletním reinstallu a samozřejmě s antivirem, který o žádném problému neví. Přítomnost problému hlásí pouze Firefox, v ostatních prohlížečích je vše OK, takže to s tím problémem asi nebude tak žhavé :-). Na zprovoznění Facebooku ve Firefoxu ovšem zatím nezabral reinstall Firefoxu ani odstranění historie prohlížeče.

V diskuzích jsem narazila na zajímavé komentáře, například že majiteli notebooku funguje účet ve Firefoxu normálně, ale když se odhlásí a pokusí se z jeho počítače přihlásit do svého účtu jeho otec, nejde to. Člověk pak hned Facebooku víc věří… :-)Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2015 - červen
  4. Facebook antivirem?