Jak Facebook (ne)zobrazuje komentáře

25. 8. 2015

Nevím, jak dlouho už tohle nastavení na Facebooku funguje, ale nějakou dobu to bude, protože problémy jsem zaznamenala už před delší dobou. Jde o zobrazování komentářů u příspěvků třeba ze stránek, které sledujete. Pod příspěvkem se zobrazí nějaké komentáře s informací, že je jich více, a s odkazem na jejich zobrazení. V mém případě mělo jít o čtyři další komentáře:

Obr. 1 - Příspěvek na Facebooku.

Nicméně po kliknutí na odkaz k jejich zobrazení se zobrazily komentáře pouze dva a o těch dalších ani zmínka:

Obr. 2 - Příspěvek na Facebooku.

„Pes je zakopaný“ pod nabídkou „Nejvíc relevantní“, což ve skutečnosti není nabídka, pouze informace o tom, jaký typ komentářů vám u daného příspěvku Facebook zobrazuje. Jakási pseudonabídka se zobrazí v okamžiku, kdy na tento odkaz kliknete, a zjistíte z ní, že kromě nabídky „Nejvíc relevantní“ jsou k dispozici ještě dvě další možnosti:

Obr. 3 - Příspěvek na Facebooku.

Zvolte možnost „Nedávná aktivita“ a zobrazí se vám všechny komentáře:

Obr. 4 - Příspěvek na Facebooku.

Možnost „Nejlepší komentáře“ mi u všech (asi sedmi) testovaných příspěvků zobrazila taktéž komentáře všechny, nicméně v tomto případě půjde zřejmě o náhodu.

Změnu nastavení je potřeba provést u každého příspěvku, kde se všechny komentáře nezobrazují. Nepřišla jsem na to, jak toto nastavit hromadně a dost bych se divila, kdyby to vůbec bylo možné. Zřejmě jde jen o jeden z mnoha dalších kroků Facebooku směřujících k co největšímu omezení toho, co bude svým uživatelům zdarma zobrazovat...Komentáře

  1. Hlavní strana
  2. Blog
  3. 2015 - srpen
  4. Jak Facebook (ne)zobrazuje komentáře