O mně

Pokud jste se proklikali až sem, asi už víte, proč tento web vznikl, i co je jeho obsahem, a pravděpodobně vás teď zajímá, kdo to vlastně stvořil...

Ačkoli na internetu své civilné jméno prakticky nepoužívám, mám ho. Jmenuji se Ludmila Elsnerová. I přes pro mě stále ještě relativně nedávno získaný inženýrský titul se cítím být studentkou. Již několik let se pohybuji v prostředí internetu s nejrůznějšími cíly.

Svůj první web jsem začala tvořit již v roce 1999, ale nikdy jsem neměla cíl weby opravdu dělat. Postupně jsem však v tomto směru chtě nechtě pokročila někam dál a nyní již v práci tvořím weby jak na běžícím pásu.

I přes tyto mé "úspěchy" mě více zajímají obory s webem spojené - tedy návrhy informační architektury, analýzy bezbariérovosti, návštěvnosti nebo SEO.

Při volbě tématu své bakalářské práce jsem zvolila Bezbariérový web. Při jejím psaní jsem pochopila, jak nesmírně široká je problematika tvorby webových prezentací, a že krom tvorby přístupného webu pro handicapované uživatele je nezbytně nutné do tvorby webu zahrnout také dílčí prvky.

Když jsem si měla vybírat téma své diplomové práce, měla jsem poměrně jasno v tom, že se na tuto problematiku chci zaměřit. Žádná z kateder téma nějak blízce podobné mým požadavkům nenabízela, nezbylo mi nic jiného než zapojit síly a pokusit se domluvit se s některým vyučujícím. Podařilo se mi to vyběhat, a tak vznikla moje diplomová práce na téma Současné přístupy tvorby website. Součástí psaní diplomové práce byla i tvorba tohoto portálu.

Rozpracování problematiky diplomové práce jsem plánovala v práci disertační. K té však stihla vzniknout pouze metodika, jelikož doktroské studium jsem musela z několika důvodů ukončit.

Ještě něco více o mně se dozvíte v životopise.